آرشیو اخبار تحصیلات تکمیلی

بازگشت به صفحه کامل
« بازگشت

زمان دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری در نیمسال دوم 1400-99 و مقررات ضروری جلسه دفاع

زمان دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری در نیمسال دوم 1400-99 و مقررات ضروری جلسه دفاع


1- مهلت دفاع از پروپوزالهای دانشجویان دکترا حداکثر تا تاریخ ۳۱/‏۰۶/‏۱۴۰۰ خواهد بود و دفاع از پروپوزال از ابتدای مهرماه در نیمسال بعد منظور می‌گردد.

۲- کلیه دانشجویان شاغل به تحصیل در نیمسال دوم ۱۴۰۰-۹۹ که پایان نامه / رساله آنها کامل شده باشد حداکثر تا تاریخ ۳۱/‏۰۶/‏۱۴۰۰ می‌توانند دفاع نمایند.

۳- در صورتی که از اداره کل آموزش دانشگاه بازه اضافه ای در نظر گرفته شود شامل دانشجویان مشمول با تاریخ معافیت (۳۱/۰۶/۱۴۰۰) و دانشجویانی که دکترا قبول شده‌اند نمی‌باشد.

۴- لطفاً همه اساتید ضمن اطلاع رسانی به دانشجویان تحت نظارت، ترتیبی اتخاذ فرمائید تا مجوزهای دفاع دو هفته زودتر اخذ گردد تا دانشکده شاهد مشکلات ترم‌های قبل در این زمینه نشود.

۵- خواهشمند است به هیچ عنوان از آموزش دانشکده درخواست نشود تا با وجود دفاع دانشجو در روزها و هفته‌های بعد از مهلت، تاریخ دفاع را به قبل از ۳۱/ ۰۶/ ۱۴۰۰ ثبت نمایند. در این رابطه متأسفانه آموزش دانشکده با مشکلات زیادی مواجه می‌باشد.

۶- هیأت داوران اعم از اساتید راهنما، اساتید داور داخلی و خارجی و استاد مشاور داخلی باید حتماً دارای رتبه علمی دانشگاهی (استادیار، دانشیار یا استاد) باشند و تنها مشاور صنعتی می‌تواند دارای رتبه دانشگاهی نباشد. در صورت عدم داشتن رتبه دانشگاهی برای هر یک از موارد ذکر شده، دفاع ملغی می‌شود. لطفاً در معرفی داوران خارجی از اساتید دانشگاه‌های دولتی استفاده شود و اساتید دانشگاه‌های آزاد معرفی نشوند.

۷- اساتید محترم راهنما یا نماینده تحصیلات تکمیلی دقت نمایند در صورتی بخش مهلت انجام اصلاحات تا تاریخ... در فرم صورت جلسه دفاعیه پر شود که گزینه سوم یعنی پایان‌نامه با اصلاحات مورد قبول می‌باشد را انتخاب کرده باشند. در این صورت برگه صورت جلسه اصلاحات هم باید ضمیمه شود. در صورت درج تاریخ اصلاحات بدون برگه صورت جلسه اصلاحات، مدارک دفاع از سوی تحصیلات تکمیلی پردیس عودت داده خواهد شد.

۸- در پایان از همه همکاران محترم استدعا می‌گردد که تمامی مدارک و فرم‌های تصویب پروپوزال و دفاع، از طرف اساتید راهنما و از طریق اتوماسیون اداری به معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی ارسال گردد (لطفاً به هیچ عنوان دانشجویان مدارک را ارسال ننمایند). همچنین لطفاً فرم‌های مذکور از طریق ایمیل ارسال نشود زیرا امکان پیگیری و دیدن گردش کار توسط استاد راهنما وجود ندارد و ممکن است منجر به مشکلات متعددی برای دانشجویان و آموزش گردد.

معاون اموزشی دانشکده مهندسی شیمی خانم دکتر منصورپور