آرشیو اخبار تحصیلات تکمیلی

بازگشت به صفحه کامل
« بازگشت

فراخوان نوزدهمین جشنواره ملی پایان‌نامه سال تا 31 اردیبهشت 1400 تمدید شد

فراخوان نوزدهمین جشنواره ملی پایان‌نامه سال تا 31 اردیبهشت 1400 تمدید شد


آخرین مهلت ثبت نام و ارسال آثار به نوزدهمین جشنواره ملی پایان‌نامه سال تا 31 اردیبهشت ماه 1400 می باشد و این زمان دیگر تمدید نخواهد شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، دبیرخانه جشنواره ملی پایان‌نامه سال از برخی تغییرات در ساختار این جشنواره خبر داد و اعلام کرد، این دوره از جشنواره با تأکید بیشتر بر توجه به نیازهای کشور و کاربردی بودن آثار شرکت‌کنندگان برگزار می‌شود.

 

بر اساس فراخوان نوزدهمین جشنواره ملی پایان‌نامه سال ، شرکت‌کنندگان می‌توانند آثار خود را در سه بخش اصلی، ویژه و بین‌الملل به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

 

دانشجویان و طلابی که در بازه زمانی 1397/7/1 تا 1399/6/31 از پایان‌نامه خود در مقاطع تحصیلات تکمیلی دفاع‌ کرده‌اند، می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی به نشانی isba.ir در جشنواره شرکت کنند. آخرین مهلت ثبت نام نوزدهمین جشنواره ملی پایان‌نامه سال دانشجویی 1400/02/31 اعلام شده است.

 

بر اساس اعلام کمیته علمی نوزدهمین جشنواره ملی پایان‌نامه سال، بخش اصلی این جشنواره شامل حوزه‌هایی در شش گروه علوم پایه، کشاورزی و منابع طبیعی، هنر و معماری، فنی و مهندسی، علوم پزشکی و علوم انسانی است. بر این اساس، در هریک از گروه‌ها دانشجویانی که صرفاً در موضوعات زیر از پایان‌نامه خود دفاع کرده باشند، می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.

گروه علوم پزشکی: ناباروری و بیولوژی تولید مثل، طب بازساختی و سلول‌درمانی، ارتقای سلامت، اپیدمیولوژی، سرطان

گروه فنی و مهندسی: صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، حمل و نقل ریلی، صنایع معدنی و فلزی، مهندسی صنایع، مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات، مهندسی برق

گروه علوم پایه: زیست‌شناسی، زمین‌شناسی، شیمی

گروه علوم انسانی: ارتباطات و رسانه، اخلاق حرفه‌ای، مطالعات فرهنگی، سیاست‌گذاری علم و فناوری، فلسفه علم و فناوری، مسئولیت اجتماعی، علوم انسانی اسلامی، ادبیات معاصر، تاریخ شفاهی، حقوق مالکیت فکری و معنوی، نظام سیاسی در اسلام، فرهنگ عمومی و آسیب‌های اجتماعی، دین و معنای زندگی

گروه هنر و معماری: طراحی مد و لباس، معماری ایرانی و اسلامی، هنر ایرانی و اسلامی

گروه کشاورزی: گیاهان دارویی، صنایع غذایی، باغبانی

 

بخش ویژه نوزدهمین جشنواره ملی پایان نامه سال

در بخش ویژه این جشنواره، پایان‌نامه‌های نگارش شده در زمینه‌های «محیط زیست»، «اقتصاد مقاومتی و تولید داخلی»، «مطالعات کتاب، کتابخوانی و نشر»،مکتب شهید سلیمانی (ابعاد معنوی، فرهنگی، سیاسی، نظامی)، «فضای مجازی و یادگیری الکترونیک» پذیرش می‌شوند.

 

بخش بین‌الملل نوزدهمین جشنواره ملی پایان نامه سال

در این دوره از جشنواره ملی پایان‌نامه سال دانشجویی برای نخستین بار بخش بین‌الملل به جشنواره اضافه شده است. این بخش به دانشجویان غیرایرانی اختصاص یافته که پایان‌نامه‌های خود را با موضوع ایران تدوین کرده‌اند.

 

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به پایگاه اطلاع‌رسانی www.isba.ir مراجعه و یا با شماره تلفن 02166952727 تماس حاصل کنند.